Om Oss

Studio Ekberg är det nya arkitektkontoret med den gedigna erfarenheten. Hos oss förenas nytänkande med historiska byggnadstraditioner och det djärva med det jordnära. Kontoret finns på Södra Larmgatan i Göteborg. Ett av våra pågående prestigeprojekt är det nya Regionens hus i Skövde. På bostadsområdet har vi en marknadsledande ställning inom kostnads- och energieffektiva lösningar. Inom byggnadsvård har vi förordnande på Statens fastighetsverk som husarkitekt för Göteborgs universitet.

Medarbetare

Charlotte Flodin

Byggnadsingenjör, Partner
Mobil +46 709 36 06 90
charlotte.flodin@studioekberg.se

Gustav Hagström

Byggnadsingenjör
Mobil +46 737 35 14 94
gustav.hagstrom@studioekberg.se

Johan Isacson

Arkitekt SAR/MSA. VD, Partner
Mobil +46 702 75 38 27
johan.isacson@studioekberg.se

Klas Rosin

Byggnadsingenjör, BIM-ansvarig
Mobil: +46 702 70 08 40
klas.rosin@studioekberg.se

Micael Ekberg

Arkitekt SAR/MSA Fil. doktor, Partner
Mobil +46 730 43 05 92
micael.ekberg@studioekberg.se

Petter Podda

Arkitekt SAR/MSA
Mobil +46 704 14 53 79
petter.podda@studioekberg.se

Sarah Pilblad

Arkitekt MSA
Mobil +46 768 93 55 88
sarah.pilblad@studioekberg.se

Mikaela Bengtsson

Arkitekt MSA
Börjar februari 2018

John Tizzard,
fristående samarbetspartner

Landskapsarkitekt LAR/MSA
Mobil +46 706 59 02 83
john@tizzard.se
http://www.tizzard.se

Marina Petterson,
fristående samarbetspartner

Inredningsdesigner
Form No12 AB
Mobil +46 730 334 30 45

Kontakt

Johan Isacson, VD
Se kontaktuppgifter under "Medarbetare"


info@studioekberg.se
Studio Ekberg AB
Södra Larmgatan 4
411 16 GÖTEBORG
organisationsnummer: 559023-3218


© studio ekberg 2015 - organisationsnummer: 559023-3218