Om Oss

Studio Ekberg är det nya arkitektkontoret med den gedigna erfarenheten. Hos oss förenas nytänkande med historiska byggnadstraditioner och det djärva med det jordnära. Kontoret finns på Södra Larmgatan i Göteborg. Ett av våra prestigeprojekt är det nya Regionens hus i Skövde. På bostadsområdet har vi en marknadsledande ställning inom kostnads- och energieffektiva lösningar. Inom byggnadsvård har vi förordnande på Statens fastighetsverk som husarkitekt för Göteborgs universitet.

Medarbetare

Johan Isacson

Arkitekt SAR/MSA. VD, Partner
Mobil +46 702 75 38 27
johan.isacson@studioekberg.se

Micael Ekberg

Arkitekt SAR/MSA Fil. doktor, Marknadsansvarig, Partner
Mobil +46 730 43 05 92
micael.ekberg@studioekberg.se

Charlotte Flodin

Byggnadsingenjör, Projekteringsansvarig, Partner
Mobil +46 709 36 06 90
charlotte.flodin@studioekberg.se

Gustav Hagström

Byggnadsingenjör, BIM-ansvarig
Mobil +46 737 35 14 94
gustav.hagstrom@studioekberg.se

Mikaela Bengtsson

Arkitekt MSA, Miljöansvarig
Mobil: +46 730 45 37 35
mikaela.bengtsson@studioekberg.se

Petter Podda

Arkitekt SAR/MSA
Mobil +46 704 14 53 79
petter.podda@studioekberg.se

Sarah Pilblad

Arkitekt SAR/MSA
Mobil +46 768 93 55 88
sarah.pilblad@studioekberg.se
Föräldraledig fr.o.m. 2019-04-23

Leen Bellens

Arkitekt MSA
Mobil +46 73 743 65 82
leen.bellens@studioekberg.se

Maísa Kröling

Byggnadsingenjör

maisa.kroling@studioekberg.se

Jacob Lundqvist

Byggnadsingenjör
Börjar 2019-09-09

Hilda Alfredsson

Arkitektpraktikant
Börjar 2019-09-02

John Tizzard,
fristående samarbetspartner

Landskapsarkitekt LAR/MSA
Mobil +46 706 59 02 83
john@tizzard.se
http://www.tizzard.se

Kontakt

Johan Isacson, VD
Se kontaktuppgifter under "Medarbetare"


info@studioekberg.se
Studio Ekberg AB
Södra Larmgatan 4
411 16 GÖTEBORG
organisationsnummer: 559023-3218


© studio ekberg 2015 - organisationsnummer: 559023-3218